Zabiegi Hi-Tech
Depilacja laserowa
Nadmierne owłosienie różnych partii ciała, w tym również bikini często bywa przyczyną frustracji i braku komfortu emocjonalnego. Niechciane włosy to dla wielu z naszych Pacjentów problem wstydliwy, o którym trudno rozmawiać, szczególnie, że bywa bagatelizowany przez otoczenie i uznawany za fanaberię, nie zaś faktyczny problem. Tymczasem codzienna, nieskuteczna depilacja i walka z nieestetycznym owłosieniem:
- pleców,
- nóg,
- okolic intymnych,
- często również nosa,
- uszu,
- czy niechcianym wąsikiem,
- pach, rąk, ramion
jest nie tylko czasochłonna, nastręcza wielu trudności, ale też niejednokrotnie skutkuje podrażnieniami skóry i szybkim, jeszcze bardziej intensywnym przyrostem włosków.
LightSheer DESIRE® – nowoczesne usuwanie owłosienia
Jest to laser medyczny posiadający dwie głowice zabiegowe: 9x9mm oraz 22x35mm. Pierwsza z głowic to LightSheer ET, o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga głowica LightSheer HS łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22×35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków),wydany przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych.
Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu
Na 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
Na 1-2 miesiące przed zabiegiem należy zaprzestać mechanicznego wyrywania włosów (wosk, pęseta, depilator). Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów i pianek do golenia.
Na około 4 tygodnie przed depilacją nie można stosować maści, kremów z zawartością retinoidów np. Isotrexin, Differin, Retin A, Zorac oraz z wit. C i kwasów owocowych w miejscu zabiegu
1-2 tygodnie przed epilacją należy odstawić leki, kremy i zioła światłouczulające np. dziurawiec, nagietek, herbata typu Figura
1 tydzień przed zabiegiem, w miejscu depilacji nie należy stosować peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących
W przypadku skóry suchej, podrażnionej zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg
1 dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić miejsce depilowane. Przed pierwszym zabiegiem zalecane jest pozostawienie małej powierzchni (maks.3 cm2) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy i grubości włosa
Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, ogolona i niczym nie posmarowana. U osób o niskim progu bólu i dużej wrażliwości zalecane jest znieczulenie powierzchowne obszaru depilacyjnego specjalnym kremem znieczulającym EMLA (dostępny w aptece, na receptę) na minimum 1 godzinę przed zabiegiem.W przypadku depilacji laserem LightSheer każdy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją z lekarzem dermatologiem, który wyklucza wszelkie przeciwskazania do zabiegu, określa fototyp skóry i przeprowadza próbę laserową w celu doboru odpowiednich parametrów zabiegowych.
W przypadku depilacji laserem Palomar Vectus urządzenie Skintel czyli czytnik melaniny, określa poziom melaniny w skórze i na podstawie między innymi tego parametru operator ustawia dawki lasera uwzględniając kolor skóry, kolor włosów, grubość włosa, gęstość włosa.
Ważne informacje dla Pacjenta o zabiegu epilacja / depilacja laserowa LightSheer
Depilacja laserem LightSheer – częstotliwość
Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej – od 5 do 8 zabiegów co 5-6 tygodni. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor, grubość włosów oraz indywidualne predyspozycje. Nie jest możliwe usunięcie 100 % włosów. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które są zdecydowanie mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka uśpione dotąd mieszki włosowe mogą się reaktywować produkując tym samym nowe włosy. Dlatego po zakończeniu serii zabiegów po kilku latach może być potrzebny zabieg przypominający.