fbpx

TOP 7 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Nasza walka o piękny i zdrowy wygląd trwa od wielu stuleci, aktualnie jednak mamy największą szansę na zwycięstwo — teraz gdy medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna mogą pochwalić się ogromnymi osiągnięciami i rozwojem nowoczesnych technologii, warto skorzystać z pomocy specjalistów i znów poczuć się dobrze we własnym ciele. Jakie zabiegi mogą nam w tym pomóc? Przekonaj się!

Metody nieinwazyjne, czyli medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna, w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, oferuje zabiegi szybkie i praktycznie bezbolesne oraz takie, które nie wymagają rekonwalescencji, dlatego to właśnie tutaj najlepiej szukać pomocy. Jakie zabiegi są najchętniej wybierane przez kobiety, na czym one polegają oraz jaki jest ich koszt?

1. Zdecydowany numer 1 – botoks

Wypełnianie zmarszczek botoksem to w ostatnich latach zabieg, który zdominował praktycznie cały rynek medycyny estetycznej. Botoks wprowadza się pod skórę przy użyciu cienkiej igły, cały zabieg jest praktycznie bezbolesny, szybki oraz przede wszystkim przystępny cenowo — w zależności od tego, jakiej części twarzy zabieg będzie dotyczył, ceny wahają się od 400 zł (zmarszczki nad górną wargą) do 800 (zmarszczki na czole lub szyi). Sam zabieg trwa kilka minut, a uzyskany efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

2. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Zabieg ten polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego (substancji, która naturalnie występuje w naszym organizmie) w wargi pacjentki przy pomocy cienkiej igły. Po takim zabiegu usta zyskują na objętości, a także stają się bardziej gładkie. Cały zabieg trwa 30 minut, a jego efekt utrzymuje się ok. 6-12 miesięcy. Koszt: 700 – 1300 zł.

3. Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny polega na aplikacji na skórę jednej lub wielu substancji chemicznych, które swoim działaniem powodują przyspieszenie odnowy komórkowej. Tego typu zabiegi nie powodują zmiany rysów twarzy ani mimiki, znacząco poprawiają one jednak wygląd w skóry w przypadku uciążliwych niedoskonałości (np. trądzik, rozszerzone pory czy drobne zmarszczki). Ceny tego typu peelingów zaczynają się od około 140 zł, a cały zabieg rzadko trwa dłużej niż 1 godzinę.

4. Depilacja laserowa

Zabieg ten polega na uszkadzaniu wiązką światła mieszek włosowych, co powoduje ich stopniowy zanik. Zabieg trzeba powtarzać kilkakrotnie, jednak po kilku miesiącach można już zapomnieć o koszmarze regularnych i męczących depilacji. Pakiet 6 zabiegów to koszt minimum 600 zł (w przypadku pach) do nawet 1600 zł (w przypadku bikini), a czas trwania jednej sesji to od 30 minut do nawet 4 godzin.

5. Mikrodermabrazja

Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, który niezwykle skutecznie oczyszcza skórę, poprawiając jej ukrwienie i wpływając na procesy regeneracyjne. Pierwsze efekty widać już po pierwszej wizycie, jednak zabieg trzeba powtarzać dość regularnie. Koszt takiego peelingu wynosi od 80 do 150 zł, cały zabieg trwa nie dłużej niż 1 godzinę.

6. Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Wykonywany od stosunkowo niedawna zabieg, już stał się hitem w wielu salonach kosmetycznych. Polega on na wprowadzaniu za pomocą delikatnych nakłuć osocza bogatopłytkowego, wyodrębnionego z krwi klientki, pod skórę, co pobudza tkanki do regeneracji oraz stymuluje produkcję kolagenu i rozwój naczyń krwionośnych. Ceny takiego zabiegu rozpoczynają się od 250 zł, a w gabinecie nie spędzimy więcej niż 1 godziny.

7. Laserowe usuwanie blizn

Blizny usuwane są przy pomocy impulsów emitowanych przez laser, które powodują niszczenie tkanki, tworzącej bliznę lub komórek odpowiedzialnych za przebarwienia. Koszty zabiegu są bardzo zróżnicowane, od 100 zł do nawet kilku tysięcy, w przypadku rozległych defektów. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Chirurgia plastyczna, a więc duże i trwałe zmiany

Choć jeszcze do niedawna operacje mające na celu poprawianie urody były tematem tabu, dziś wiele się już zmieniło — nie budzą one już takich emocji i stały się dostępne dla większości ludzi, przez co z roku na rok cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Poniżej TOP 7 najpopularniejszych operacji plastycznych.

1. Liposukcja

Liposukcja, czyli modelowanie ciała za pomocą odsysania tłuszczu to jeden z najpopularniejszych sposobów na szybkie pozbycie się niechcianego tłuszczu z brzucha czy ud. Koszty takiej „przyjemności” rozpoczynają się od 2500 zł, a czas trwania operacji to 30 minut do 2 godzin. Warto wiedzieć, że aktualnie nie zawsze konieczna jest pełna narkoza, z powodzeniem stosuje się już jedynie znieczulenie miejscowe.

2. Korekta nosa

Wyprostowanie nosa, jego skrócenie, zmniejszenie czy usuniecie garbu to praktycznie rutynowe zabiegi, jeżeli chodzi o chirurgię plastyczną. Koszty takiej operacji to od 3000 do 10 000 zł, a czas jej trwania wynosi najczęściej około 1 godziny. Po wykonanej operacji trzeba jeszcze uwzględnić czas na pobytu w klinice: od 1 do 3 dni.

3. Powiększenie piersi

Zabieg numer 1, jeżeli chodzi o kobiety na całym świecie, coraz bardziej popularny również w Polsce. Operacja polega na wprowadzeniu do piersi implantów silikonowych, co pozwala uzyskać efekt ładnego, zadbanego i seksownego biustu, o którym marzy każda dziewczyna. Koszty takiej operacji rozpoczynają się od 12 000 zł.

4. Plastyka powiek

Zabieg polegający na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z powiek, przez co uzyskujemy efekt odmłodzonej i bardziej promiennej twarzy. Cena zabiegu w przypadku powiek górnych to około 4500 zł, a czas jego trwania nie przekracza najczęściej 1 godziny.

5. Plastyka brzucha

Jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z brzucha. W trakcie zabiegu istnieje również możliwość redukcji rozstępu mięśni brzucha oraz zamknięcia przepuklin. Koszty takiego zabiegu rozpoczynają się od 6 000 zł, a czas trwania operacji to 2- 5 godzin.

6. Lifting twarzy

Lifting twarzy to zabieg, który wciąż cieszy się sporą popularnością, mimo że pozostają po nim blizny (choć są one w niewidocznych miejscach). Zabieg polega na napięciu i podniesieniu skóry twarzy, trwać może nawet 3-4 h, a jego cena to minimum 3500 zł.

7. Lifting biustu

Jest to zabieg chirurgiczny polegający na podniesieniu piersi i poprawieniu ich kształtu, polecany szczególnie kobietom po ciąży i karmieniu piersią. Koszty takiego zabiegu to około 9 000 zł, a czas jego trwania wynosi 2 godziny.

Jak widać na podstawie przytoczonych wyżej przykładów, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna są w stanie pomóc nam podkreślić lub odzyskać utraconą kobiecość, a także sprawiają, że możemy na nowo poczuć się dobrze we własnej skórze!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *