fbpx

Depilacja laserowa: co warto o niej wiedzieć?

Cieszy się coraz większą popularnością, a grono kobiet zainteresowanych takim zabiegiem kosmetycznym konsekwentnie się poszerza. Depilacja laserowa stała się w ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych sposobów na walkę z niechcianym owłosieniem.

Co warto wiedzieć na temat takiego zabiegu?

Depilacja laserowa to idealna propozycja dla tych kobiet, które chcą się cieszyć przez długi czas gładką skórą oraz dla tych, które chcą się pożegnać na zawsze z maszynkami do golenia, woskami oraz depilatorami. Dzięki laserowi i zabiegowi, przeprowadzonemu przez profesjonalną kosmetyczkę, można na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia nawet z tych najbardziej problematycznych miejsc.

Na czym polega taki zabieg kosmetyczny?

Na wykorzystaniu wiązki światła i kierowaniu go na te partie skóry, na których występuje niechciane owłosienie. Pod wpływem światła uszkodzone zostają cebulki, z których wyrastają włoski. Ponieważ uszkodzenie to jest trwałe, włoski nie odrastają. Dzięki temu można na stałe uwolnić się od niechcianego owłosienia. Warto jednak pamiętać, że trzeba skorzystać z takiego zabiegu kilka razy. Należy też pamiętać o tym, że istnieje sporo przeciwwskazań do takiego zabiegu kosmetycznego.

Z depilacji laserowej nie powinny korzystać kobiety karmiące piersią oraz kobiety ciężarne. Zabieg ten nie jest też zalecany osobom z epilepsją, cukrzycą oraz problemami związanymi z krzepnięciem krwi.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *