fbpx

Beata i Michał w Studiu Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej

Nasza odmłodzona i wypoczęta Para trafiła w ręce kolejnego specjalisty! Michał i Beata tym razem odwiedzili Studio Stomatologii Estetycznej i Profilaktycznej w Trzebini i oddali się w ręce lekarza stomatologa Wojciecha Suchety.

Na pierwszej wizycie wykonał on kompleksową diagnostykę cyfrową oraz dokonał przeglądu jamy ustnej.

Zdjęcie RTG pozwoliło na pełną ocenę stanu uzębienia oraz warunków kostnych .Dr Sucheta przedstawił Michałowi i Beacie plan leczenia na kolejne wizyty .Zakłada on leczenie zachowawcze , endodontyczne i protetyczne . Z zabiegów estetycznych planowany jest zabieg wybielania zębów metodą natychmiastowa w gabinecie , przy użyciu lampy”Extra Smile” .

Procedury stomatologiczne rozpoczęto od pobrania wymazów z kieszonek, celem wykonania testu PET / ilościowo-jakościowy test molekularno- biologiczny do oznaczania patogenów bytujących w środowisku jamy ustnej / oraz zabiegu pełnej higienizacji jamy ustnej /piaskowanie, skaling, polerowanie/.Zabieg ten ma na celu usunięcie kamienia na i pod dziąsłowego .To nie tylko zabieg poprawiający estetykę i komfort pacjenta , ale przede wszystkim wyeliminowanie potencjalnego źródła stanu zapalnego , którego powodem jest płytka nazębna .Przed przystąpieniem do właściwego leczenia zachowawczego , chirurgicznego czy protetycznego taki zabieg jest niezbędny.

Po wykonaniu procedur higiecznych wykonano zabieg ozonoterapii , która ma na celu skuteczne przeciwdziałanie procesom patologicznym toczącym się w jamie ustnej .Podstawy działania ozonu opierają się na jego właściowościach utleniających i prawie w 100 % usuwa on bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy i chorób przyzębia .Zdrowa jama ustna to zdrowie całego organizmu . Odkryto wiele związków pomiędzy stanem jamy ustnej a występowaniem chorób m.in. nowotworowych .Ozonoterapia jest potwierdzoną metodą profilaktyki jak i leczenia wielu chorób .Zabiegi higienizacji i ozonoterapii wykonała Dyplomowana Higienistka Magdalena Kuska.

Po zabiegu przeprowadzono probiotykowanie jamy ustnej, celem przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej. Bohaterowie naszej metamorfozy dzielnie przeżyli pierwsze wizyty i z uśmiechem na ustach opuścili gabinet stomatologiczny.

O postępach w leczeniu będziemy informować Was na bieżąco !

Zdjecia Aleksandra Strzemecka Turotszy i Sławomi Bolek

Author Info

admin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *